Minimalizmus v čistiacich prostriedkoch

   • Pridané: 03.04.2023

   Minimalizmus je životný štýl, ktorý si v posledných rokoch získava na popularite. Nečudo, keďže je o zjednodušení a odprataní zbytočností z vášho života. Platí to aj pre vašu upratovaciu rutinu. Minimalizmus v čistiacich prostriedkoch zahŕňa používanie iba základných produktov, ktoré potrebujete na údržbu domácnosti, bez toho, aby ste zaplnili svoj priestor nepotrebnou a škodlivou chémiou.

   Myšlienkou minimalizmu v čistiacich prostriedkoch je taktiež znížiť množstvo odpadu, ušetriť peniaze a minimalizovať množstvo agresívnych chemikálií vo vašej domácnosti. Namiesto kupovania viacerých čistiacich prostriedkov pre každý povrch môžete použiť jeden univerzálny čistiaci prostriedok, ktorý je bezpečný pre všetky povrchy.

   Je dôležité vyberať produkty, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné pre vašu rodinu a domácich miláčikov. Hľadajte produkty, ktoré neobsahujú drsné chemikálie, umelé vône a iné škodlivé zložky. Môžete si dokonca vyrobiť vlastné čistiace prostriedky z prírodných ingrediencií.

   V minimalistickej domácnosti nesmie chýbať biely ocot, sóda bikarbóna, kyselina citrónová a peroxid vodíka poprípade perkarbonát sódny. Každý z týchto prostriedkov je maximálne univerzálny.

   Tu sú základné vlastnosti týchto prostriedkov, ktoré u nás mimochodom viete zakúpiť v AKOMKOĽVEK  množstve.

   Biely ocot: pomocou octu si viete vytvoriť univerzálny čistič na takmer všetky povrchy ( okrem žuly a mramoru). V kombinácii so sódou bikarbónou ním vyčistite odtoky alebo škvrny na koberci. Výborný na odstraňovanie vodného kameňa, umývanie skiel, zrkadiel. Skvelý pohlcovač pachov. Bez problémov odstráni hrdzu atď.

   Sóda bikarbóna : Odstraňuje pachy ( môžete posypať koberce, matrace). Čistí odtoky, má abrazívnu schopnosť ( vane, sprchy, umývadlá), vhodná do práčky na pohltenie zápachov. Môžete použiť ako suchý šampón pre domáce zvieratká na odstránenie zápachu. Vyčistí rúru, pripáleniny, zahasí malý požiar, vyčistí silno znečistené ruky atď.

   Kyselina citrónová : Vhodná na čistenie práčky a umývačky riadu pretože nepoškodzuje tesnenia ako ocot. Vyrobíte si z nej domácu aviváž/plákadlo. Výborná na odstraňovanie vodného kameňa bez zápachu. Spolu s octom odstráni aj ten najtvrdší kameň.

   Peroxid vodíka 3 % : Dezinfikuje, odstraňuje škvrny a plesne, prádlo bieli. Viete si z neho vyrobiť ústnu vodu, dezinfekcia kefiek, detských hračiek, kľučiek atď. Vhodný aj na umývanie podláh, okien.

   Utierky z mikrovlákna sú tiež skvelým doplnok pri minimalistickom upratovaní, pretože k nim mnohokrát nepotrebujete pridať žiaden prípravok a prácu odvedú aj samé.

   Stručne povedané, minimalizmus v čistiacich prostriedkoch vám vytvorí prehľadnosť v prostriedkoch, ušetrí peňaženku, zníži množstvo odpadu,  zjednoduší vašu rutinu čistenia a vytvorí bezpečnejšie a zdravšie prostredie pre vás a vašu rodinu.

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár
     
    Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.